Klub miłosników motocykli marki DUCATI

Aktualizacja: 16.04.2012

Wieści

W sobotę (14.04.2012) w nowym salonie Ducati w Bielsku-Białej odbyły się dni otwarte. Jak zwykle, było całkiem sympatycznie. Mnóstwo miłośników moto wraz z rodzinami mogło podziwiać wspaniałe Dukaty, a dodatkową atrakcją dnia były dwa nowiutkie Panigale odbierane właśnie przez świeżych nabywców :-)
Jednakże dla mnie największym zaskoczeniem było spotkanie naszego dobrego znajomego - Luca Pierotti`ego, który przekazał mi kilka ciekawostek.

• Audi przejmuje Ducati!
  • Podobno stanie się to w przyszłym tygodniu i jest to już tylko kwestia formalności.
    Firmie Ducati interesy idą bardzo dobrze, ale potrzebuje nowego włascieciela z większymi możliwosciami. Z dwojga złego, chyba Niemcy lepsi niż na przykład... Hindusi ;-))
  • Ducati w Polsce idzie coraz lepiej
  • W zeszłym roku planowano sprzedaż około 60 motocykli, a nabywców nowych włochów było aż 100! Plany sprzedaży na ten rok oscylowały wokół 130 moto, a już w tym momencie sprzedano ich 110 (!!!). Mówi się, że z polskim rynkiem wiąże się duże nadzieje, gdyż gdy wszędzie panuje stagnacja, my prezentujemy tak znaczny wzrost.
    Czyli potencjał jest, a co będzie dalej... poczekamy, zobaczymy :-)
  • Azmot dostał oficjalną pochwałę za dobre wyniki handlowe
  • Co oczywiście jest zasługą Marka (ale to doskonale wiemy ;))

Rozmawiałem również szefem Intermotors, który wyraził chęć pomocy w zorganizowaniu różnych imprez Ducatowych.

Spotkałem również chłopaków z Desmosilesii i zaprosiłem ich na imprezę torową w Radomiu.
Wszystkich obdarowałem też naszym klubowym kalendarzem.

Na samym koncu spotkalem Piotra Dudka z Sosnowca, który, jak się okazało jest konsultantem serwisu w Bielsku i chociaż nie jest ich etatowym pracownikiem, to w trudnych przypadkach przyjeżdża i sam rozwiązuje problem ;) Myślę, że to tylko dobrze świadczy o bielskim serwisie, iż w początkach prosperowania wolą korzystać z rad tak doświadczonego mechanika Ducati.

Niestety nie mogłem posiedzieć zbyt długo, ale i tak wyjechałem z Bielska bardzo usatysfakcjonowany faktem, że na południu kraju powstał kolejny salon, a przede wszytkim serwis Ducati. Mam nadzieję, że pod skrzydłami InterMotors rodzimy rynek Ducati dostanie wreszcie kopa.

Presidente, 16.04.12

Zdjęcia: