Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So, 24 sierpnia 2019, 09:07

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Wyjazdy torowe - jakie koszty? 
Autor Wiadomość
Klubowicz

Post Wyjazdy torowe - jakie koszty?
Zaproponowałem osatnio jednemu z nas wyjazdy w przyszłym sezonie na tor ale usłyszalem,że nie stać go wyrzucić 2000 PLN na weekend. Czy to mit czy prawda?
Ze swego doświadczenia: wyjazd na Speed Day do Poznania na cały dzień to koszt 300 zł - impreza i 250 zł/ łeba to koszt podróży (do spółki z Borysem- jeśli o czymś zapomniałem to popraw mnie, Borys).
O Radomiu nie wspominam bo to grosze.

Pn, 4 listopada 2013, 22:26
Klubowicz

Post Re: Wyjazdy torowe - jakie koszty?
Regularna cena speedday jest na poziomie 600 zł. O ile żaden sponsor jej nie dofinansuje. Dojazd do poznania to kawał drogi. Koszt opon to 1000 a czasem po dniu na torze są do wyrzucenia. Więc 2000 to nie jest duża kwota.

Pn, 4 listopada 2013, 22:45

speed day za dwa dni to około 700zł, na dzień taki kawał lecieć-dla mnie 600km-trochę szkoda, paliwo na tor sprawa marginalna może ze 100zł, ale już np. komplet opon na weekend, a naprawdę da się je zjeździć jeśli ktoś jest zażarty na jazdę w każdej sesji na ostro. myślę,że te 2000 na weekend jest całkiem realne, do tego jeszcze jakiś nocleg , papu piwko itp.
ja osobiście będąc 2 lata temu na PDTMI? wydałem ponad 1200zeta za jeden dzień, ale byłem tak dojechany i zadowolony,że nie żaluję żadnej złotówki. było warto i każdemu polecam, choć na jeden dzień, choćby pod namiot, choćby z kanapkami i termosem ale warto,a w kilka osób np na busie to i koszty mniejsze, a i zabawa milasza. polecam mimo,że jestem laikiem, a jak będą pieniążki pojadę raz jeszcze :D

Pn, 4 listopada 2013, 22:48
Klubowicz

marcin napisał(a):
Koszt opon to 1000 a czasem po dniu na torze są do wyrzucenia.

O czym Wy piszecie chłopaki?! Jeżdżę na drogowych gumach Pirelli Diablo. Gumy są z 2008 roku i mają za sobą kupe kilometrów na drodze a ostatnio na Poznaniu wykreciłem na tych starych kapciach 2:02.Nie miałem żadnego uślizgu. Nie jestem Valentino Rossim ale zabawę miałem przednią.
Radzio kupuje używane torówki za małą kasę i nie wyrzuca ich po dniu a kręci poniżej 2 zł. Radziu popraw mnie jeśli sie mylę. Zaznaczam,że jestem torowym laikiem :mrgreen:

Pn, 4 listopada 2013, 23:11

Na oponach to każdych polatasz tylko kwestia czego sie oczekuję i po co jedziesz ;)

Koszty to wg mnie poznań kosztowo nie jest relatywny do tego co oferuje, jak wspominaliscie pdmti wyszło 600zł za dzień plus kawał drogi, a dla porównania na pannonie koszty full wyszły poniżej 1500zł za dwa dni jazdy ;) I te dwa tory to dwie różne bajki, a nie wspominam już o slovaki czy brnie.

Wydaje mi sie ze taki mega ekonomiczny wyjazd na spólke z kimś to do ceny jazdy trzeba doliczyć 500-600zł, ale to się tak nie da bo jak raz pojedziesz to sie potem zaczyna, a to oponki mogly by byc lepsze, a to stompgrip by sie przydal dla lepszej kontroli, a to bardziej ostre podnożki itp. i koszty leca w tys :mrgreen: :mrgreen:

Wt, 5 listopada 2013, 10:17
Klubowicz

Witam,

opony potrafią wystarczyć nawet na sezon,
zależy ile się jeździ i jak się jeździ.

Na początek polecam nic nie robić z motorem, jedynie zdemontować kierunki, lusterka i pozaklejać lampy.

Koszty związane z wyjazdami na tor są takie same jak koszty posiadania motoru- zaczynają się od kilkuset złotych i nie ma górnej granicy :D
2000zł., to abstrakcja, jeździłem na PannoniaRing, HungaroRing i SlovakiaRing i nigdy jeszcze tyle przez weekend nie wydałem, nie mówię, że nie można wydać, ale mnie na tyle nie stać.
Dodam, że jeżdżę z Łomży, więc na tor mam zawsze nie mniej niż 800km,
zakupy robię jeszcze przed wyjazdem i pakuję do lodówki samochodowej, paliwo zabieram ze sobą w kanistrze, śpię w samochodzie.
Będzie zawsze taniej za transport, gdy zbierze się większa grupa osób.

Przybliżony koszt dla dwóch osób jadących z Krakowa na SlovakiaRing:
- opłata toru: +/-100euro/dzień/os.
- transport: paliwo + winiety: +/-400zł.
- paliwo na tor: +/-100zł./os.
- spanie: namiot, samochód- gratis :)
- no i jedzenie, ale to zależy co, gdzie i ile, ale to nie dodatkowy koszt, bo w domu przecież też musimy jeść :)
Za cały weekend (2dni jazdy po torze) dla dwóch osób na SlovakiaRing koszty będą zbliżone do ok. 1100zł. za osobę, a na jeden dzień to ok.700zł. za osobę.
więc za 2000zł., to możemy jechać na trzy wyjazdy, a nie jeden.

pozdrawiam
FILIP #13

Wt, 5 listopada 2013, 11:39
Zobacz profil WWW
Klubowicz

Z tego co ja się orientuję to koszt zwykłego Speedaya w Poznaniu to okolice 500pln dwa dni okolice 900 pln .
@ Marcin przy Twoim stylu jazdy nowe opony starczą Ci na dwa sezony ;)
Ja kupuję opony używane, torowe z homologacją uliczną używane na ulicy , mają tą przewagę ,że opona zużyta jest na środku a boki nigdy nie dotykały asfaltu (komplet około 300-400pln) . Oczywiście najlepiej kupić nowe , ale wtedy robi się 2 tys z wyjazdu . Ja na swoich używanych spędziłem 3 dni na torze , 2 na Panonni i 1 w Poznaniu i jeszcze są dobre . Kupując opony używane starczyło mi na koce , dzięki temu opony zużywają się jeszcze wolniej .
@ Topgear koszty Pannoni i Poznania są podobne z tym ,że w Poznaniu jest gorsza infrastruktura , toalety itd , dla mnie tory są bardzo podobne . Co do odległości to ja mam do Poznania 300km a na Pannonię 800 km .
Jak już pisał wcześniej Filip w 2014 będziemy organizować wyjazdy z Desmobsession Racing Group czy club czy coś tam ?
Ja mam busa na 7 osób i przyczepę na dwa , najtaniej jest jeździć grupowo i tak tez ma to się odbywać . Filip najprawdopodobniej będzie mieć drugiego busa .Harmonogram wyjazdów będzie zamieszczony na forum . Wyjazdy mają być jak najtańsze , zakupy w Biedronce, spanie namiot lub bus , bo każda zaoszczędzona stufka się liczy .
desmopozdro Radek

https://www.facebook.com/pages/Obsession-Racing-Team/1528792924014462

Wt, 5 listopada 2013, 14:42
Zobacz profil YIM
Klubowicz

bardzo mi się podoba ta inicjatywa i będę ten wątek szczególnie obserwował! :D :D :D

Wt, 5 listopada 2013, 16:50
Klubowicz

Obniżka kosztów jest priorytetem przy gęstym kalendarzu wyjazdów.
Sam popieram opcję pt. używane opony, spanie w busie i zakupy w biedrące.
Ale gdy ktoś chcę wydać dużo wiecej to tak jak pisał Filip górnej granicy nie ma.
Mój bus rownież jest do klubowej dyspozycji.

Wt, 5 listopada 2013, 18:14
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ]