Klub miłośników motocykli marki DUCATI

©DESMOBSESSION

Aktualizacja: 11.01.2010

link do DOC

PRZYJACIELE:

DESMOMANIAX

KLUB HALIT

MDK


fotorelacje

STRONA: 1, 2, 3, 4

BRNO 2003-2008

2008

W lipcu 2008 ekipa klubu DESMOBSESSION kibicowała dzielnie "naszym" w czasie eliminacji WSBK w Brnie. Mieliśmy jechać całą ekipą krakowską, ale w ostatniej chwili z wyjazdu wycofali się Maciek i Seb.
Wyjazd został zorganizowany wspólnie z klubem Hallit z Bochni. Nasz Klub dumnie reprezentowali: Łukasz, Wojtek, Rafał, Presidente i Paweł. Z ciekawostek należy zaznaczyć iż Halitowcy rozpoczęli świecką tradycję strzelania z wydechów na WSBK co zakończyło się nocną interwencją "policji".
W przerwach pomiędzy wyścigami z naszego namiotu unosił się zapach grillowanych kiełbasek, przyciągający wiele ciekawych postaci...
W drodze powrotnej okazało się że Monster600 Łukasza potrafi utrzymać 2zł na autostradzie. Łukasz przy tym prezentował nowatorską pozycję podróżowania na motocyklu - "na szczupaka".

2005

Idzie...

2003

To był nasz pierwszy wspólny wypad klubowy na wyścigi serii MotoGP w Brnie. Wyjechaliśmy w składzie Presidente + El Ninio, Tomek-Szogun + Mariola oraz Maciek, Kasperex, Jurek i Paweł749. Ekipa była mocna tzn. mój klasyczny SS 750 rocznik 92, Monster S4 oraz absolutny hit sezonu czyli 999 Mariusza na pełnej linii Termignoni (wersja niehomologowana) i dwa nowiutkie 749 Maćka i Jurka. Paweł pojechał na nowym CBR 600 czego potem żałował ale o tym później. Kiedy wjechaliśmy na pole namiotowe StartCamp ludzie wymachiwali rękami i krzyczeli: "DUCATI!!!..." Byłem w szoku... tymbardziej jak podjechaliśmy do pewnej jadłodajni gdzie stało około 15-20 motocykli na niemieckich blachach - same wszystkie japońskie. Narobilismy tyle huku, że Niemcy przestali rozmawiać i podeszli oglądać motocykle a jeden z nich zapytał: "Czym się zajmujecie w Polsce...?" O fuck...ale jaja!!!" pomyślałem. To było wydarzenie. Na drugi dzień chłopaków zaczepił jeden Czech na Bimocie i zaprosił nas na Ducati Party do Brna. Podjechaliśmy pod knajpę a Czesi zaprosili nas razem z maszynami do środka. Paweł też próbował wjechać ale grzecznie aczkolwiek stanowczo kazali mu zostawić CBR-ke na zewnątrz, tam gdzie jej miejsce. Właśnie wtedy Paweł_ tak się wkurzył, że postawnowił kupić Ducati. Ja tu piszę o reakcji na całkiem nowe modele naszej ulubionej marki ale totalnego szoku doznałem kiedy do mojego poczciwego, starego, klasycznego Supersporta przychodziły grupy Włochów i Niemców podziwiać klasyczną szkołę budowy motocykli Ducati przełomu lat 80 i 90-tych. Obok Dukata stały nowe CBR-ki i R-1 a oni przychodzili oglądać moje cudo. Taki byłem dumny:) Wtedy zrozumiałem, że z Dukami jest inaczej z japonią: im starsze masz Ducati, im ono bardziej zadbane tym większe poważanie wśród desmobraci i nie trzeba miec fury szmalu i najdroższe modele superbike'ów ale wystarczy odrobina gustu a przede wszystkim dbałość o dobry stan techniczny i wizualny Twojej Duczki. Tu nie trzeba zmieniać modelu co rok aby być "trendy" wystarczy mieć Ducati...:)))

Dodano 28.04.2009. Autor: Presidente

DESMOMEETING 2008

W dniach 16-18 maja 2008, odbył się V Desmomeeting w Białokoszu. Znowu zaprzyjaźniony Klub Desmomaniax z wielkopolski stanął na wysokości zadania. Nasz Klub wystawił załogę w składzie: Il Presidente + El Ninio, Joy, Seb, Radek. W trakcie zlotu, odwiedziliśmy "Tor Poznań", podudnilismy nad jeziorem Malta, a wieczorem, w strugach deszczu dokonaliśmy rytuału zbilansowania płynów. W drodze powrotnej towarzyszyli nam Desmo-Korek i ... z Bochni na RSV-kach.

Poniżej kilka fotek ze zlotu:

Dodano 03.2009. Autor: Presidente, Seb

Projekt graficzny: BRANDOO

Autor: SEB

Konsultacja techniczna: DC